Reklamace a řešení problémů

Reklamácia a riešenie problémov

Vážení zákazníci, ak ste u nás nakúpili a máte otázku k vašej objednávke, prípadne potrebujete vyriešiť vrátenie tovaru, reklamáciu alebo výmenu, máme pre Vás pripravené odpovede na často kladené otázky. Než nám zavoláte, prosím prejdite je, treba nižšie nájdete riešenie aj vášho problému.

Tovar nie je kompletnýTovar prišiel poškodenýZásielka stále nedorazila

Reklamácia tovaru

Naozaj sa snažíme dodávať len kvalitný tovar a expedícii venujeme maximálne úsilie, avšak niekedy sa môže stať chyba. Ak ste na muurikka.sk kúpili chybný tovar a chcete ich reklamovať, vyplňte prosím tento jednoduchý formulár. Vyplnením urýchlite identifikáciu tovaru, zákazníka a druh závady. Reklamácia tak prebehne rýchlejšie a k väčšej spokojnosti zákazníka. Neposielajte tovar späť na fakturačnú adresuvyčkajte prosím odpovede. Náklady na vrátenie tovaru znáša Kupujúci.

V odpovedi Vám zašleme adresulidl na odoslanie tovaru. S reklamovaným tovarom vždy zasielajte: kópiu faktúry, popis závady so spätnou adresou a telefonickým kontaktom, kompletné balenie  výrobku.

Odstúpenie od zmluvy v lehote 14 dní

Tento formulár prosím aj využite pri odstúpenie od zmluvy v lehote 14 dní. Neposielajte tovar späť na fakturačnú adresu, vyčkajte prosím odpovede.

Do popisu závady uveďte text:

Oznamujem, že odstupujem od zmluvy o nákupe v lehote štrnástich dní, tovar som dostal dňa ________. (doplňte dátum). Peniaze mi zašlite na účet číslo ____________________ (doplňte číslo účtu).  Tovar nebol kúpený na IČO (v objednávke a následne vo faktúre nebolo zadané IČO).

Venujte pozornosť správnosti vašej e-mailovej adresy, na ktorú vás budeme kontaktovať s postupom riešením reklamácie / odstúpenia od zmluvy.

Výmena tovaru

Sem tam sa stane, že si objednáte tovar, ktorý nie je úplne podľa vašich predstáv. Ak sa vám to stalo na našom e-shope, potom stačí vyplniť tento jednoduchý formulár, a to najneskôr do 14 dní od prevzatia tovaru. Do poľa pre popis závady uveďte za aký výrobok by ste váš tovar radi vymenili. Tovar, ktorý chcete vracať musí byť kompletný vrátane darčekov všetko v originálnom obale, nijako nepoškodené. Na tovar aj obale nesmie byť známky použitia (špinavé, potrhaná krabice, pokrčený obal atď). Neposielajte tovar späť na fakturačnú adresuvyčkajte prosím odpovede.

Akonáhle bude žiadosť na výmenu tovaru schválená a budete vyzvaní na vrátenie tovaru, zašlite tovar na oznámenú adresu vrátane: kópie faktúry, požiadavkou na výmenu tovaru sa spätnou adresou vrátane telefonického kontaktu a samozrejme kompletné balenie tovaru (riadne zabalené a poistené pre prepravu). Tovar späť neposielajte na dobierku, na výmenu tovaru nie je právny nárok, môže byť predajcom odmietnutá alebo spojená s poplatkom.

Nevracajte tovar späť na dobierku!

Ďakujeme za pochopenie a vážime si vašej spolupráce.


Riešenie problémov s objednávkou či tovarom

Tovar nie je kompletnýTovar prišiel poškodenýZásielka stále nedorazilaZmena, stornoPrebehla objednávka v poriadku?

Dodaný tovar nie je kompletný

Ak v balení nemáte všetko, čo ste objednali, balík prosím ešte raz dôkladne prezrite, niektoré časti sú naozaj malé a ľahko sa môžu prehliadnuť. Môže sa tiež stať, že sme vás informovali o zaslanie v dvoch balíkoch. V takom prípade môže byť omeškania medzi balíkmi aj niekoľko dní. Ak napriek tomu niečo chýba, bude chyba na našej strane a prijmite naše ospravedlnenie. Kontaktujte nás prosím e-mailom, aby sme ihneď mohli začať pracovať na vyriešení problému a vaš požiadavok mohli vybaviť k vašej spokojnosti v najkratšej možnej dobe.

Tovar bol doručený poškodený

Je nám ľúto ak ste obdržali poškodený tovar. Prosím kontaktujte nás e-mailom, aby sme ihneď mohli začať pracovať na vyriešení problému a vaš požiadavok mohli vybaviť k vašej spokojnosti v najkratšej možnej dobe. Prosíme o popísanie v akom rozsahu je tovar poškodený a ak budete takí láskaví, pripojte aj fotografiu. Je tiež pre nás dôležitá informácia, či bol poškodený vonkajší obal a ak áno či ste o tejto skutočnosti informovali prepravcu. Nezabudnite uviesť dátum prevzatia, číslo faktúry alebo objednávky. Po obdržaní e-mailu vás budeme kontaktovať s ďalším postupom.

Zásielka stále nedorazila

Zásielky na adresu sú v bežnom období doručované väčšinou do troch až piatich pracovných dní od odoslania informačného e-mailu, že objednávka bola odoslaná. V e-mailu o odoslaní objednávky nájdete číslo balíka. Najpresnejšie údaje o aktuálnom stave objednávky potom nájdete na webe systému prepravcu. Ak ste číslo balíka nenašli alebo od odoslania objednávky uplynul viac ako týždeň a objednávku stále nemáte, kontaktujte nás prosím e-mailom. Nezabudnite uviesť číslo faktúry alebo objednávky. Ihneď začneme pracovať na vyriešení problému a akonáhle stav preveríme, budeme vás informovať.

Změna nebo storno objednávky

Tovar sa vám snažíme odoslať počas 24 hodín. Počas tejto doby je čas na zmenu či stornovania objednávky. Informujte nás prostredníctvom e-mailu o vašom požiadavke, do e-mailu uveďte číslo objednávky. Budeme vás spätne kontaktovať.

Overenie, či objednávka prebehla správne

Ak ste urobili objednávku a nie ste si istí, že všetko prebehlo v poriadku, vyčkajte prosím niekoľko minút, než obdržíte potvrdenie objednávky. Niekedy sa môže stať, že potvrdenie spadne do spamu, nevyžiadanej pošty. Ak napriek tomu potvrdenie neobdržíte do hodiny, objednávka nebola vykonaná alebo ste urobili chybu v e-maile. V tomto prípade nás kontaktujte prostredníctvom e-mailu, v ktorom popíšte váš problém. Ihneď začneme pracovať na vyriešení problému a vaš požiadavok vybavíme v najkratšej možnej dobe.